درباره اقامتگاه‌های بوم گردی میمند

این مهمانسرا که در سال 1381 تجهیز شده است در ادامه سیاست احیا و استفاده واحد‌های مسکونی دست‌کند روستا آماده سازی شده است.

مهمانسرا در ضلع غربی روستا و مشرف به کل روستا دارای بهترین چشم انداز برای عکاسی می‌باشد. این مهمانسرا شامل اتاق‌های مختلف در اندازه و چیدمان متفاوت به شکل کاملا سنتی تجهیز شده است. این فضا یکی از معدود فضاهای اقامتی در جهان می‌باشد که افراد می‌توانند شبی را دل زمین تجربه نمایند.

با توجه به آسایش حرارتی فضاهای دست‌کند که در دل خاک یا سنگ کنده شده‌اند در تابستان از خنکای مطلوب و در زمستان از گرمای محفوظ تری نسبت به فضاهای بیرونی برخوردارند و به همین دلیل مصرف انرژی کمتری نسبت به فضاهای ساخته شده با مصالح بنایی دارند.

در حال حاضر این مهمانسرا که با همکاری و توافق مالکین برای گردشگران آماده شده است توسط یکی از اهالی روستا اداره می شود. البته با توجه به لزوم نظارت بر حسن انجام خدمات، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با کمک پایگاه میراث جهانی منظر فرهنگی میمند بر این امر نظارت دارند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی رزرو اتا‌ق‌ها و سایر شرایط می توانید با آدرس ایمیل info@maymand.ir تماس حاصل نمایید.

لازم بذکر است با توجه به راه‌اندازی این مهمانسرا در سال 1381، سایر اهالی نیز رفته رفته اقدام به آماده سازی اتاق‌های مسکونی خود به منظور در اختیار قراردادن موقت به گردشگران نموده به طوریکه در ایام پر ازدحام همچون ایام نوروز روستا پذیرای تعداد بیشمار گردشگران می‌باشد. البته در سایر ایام اهالی کم و بیش به فعالیت دامداری و کشاورزی خود کماکان مشغولند.